Obsługa klienta
+48 784 610 315
pn.-pt. od 8 do 16
+48 608 076 865
pn.-sob. od 10 do 21
Koszyk

0 prod.
wartość : 0,00 zł

do kasy

Montaż zlewozmywaka granitowego

Jak montować zlewozmywak granitowy?

1. Uważnie przeczytać instrukcję montażu zlewozmywaka załączoną do produktu i postępować zgodnie z jej wytycznymi.
2. Przed rozpoczęciem montażu:
- sprawdzić czy produkt nie jest uszkodzony oraz czy posiada wszystkie elementy montażowe i czy są one właściwe dla danego modelu,
- sprawdzić kompletność syfonu - złożyć "na sucho" bez cięcia rurek.
3. Przed rozpoczęciem wycinania otworu w blacie, sprawdzić jego wielkość porównując z wymiarami zlewozywaka, aby nie wyciąć zbyt dużego otworu.
4. W trakcie wycinania otworu zachować należytą staranność i wymaganą w tym przypadku precyzję.
5. Przygotować niezbędne narzędzia i materiały. W przypadku zlewozmywaków granitowych niezbędny będzie silikon sanitarny.
6. Polecamy poświęcić kilka minut na obejrzenie filmu "Montaż zlewozmywaka granitowego Brenor" przygotowanego przez producenta.
Instrukcja montażu zlewozmywaka podblatowego (dla instalatora).

Informacja dla klienta:

Zlewozmywaki podblatowe montuje się pod blatami wykonanymi z kamienia naturalnego lub z konglomeratu. Ze względu na skomplikowany montaż, zaleca się powierzyć go doświadczonym instalatorom posiadającym odpowiedni sprzęt i kwalifikacje.

1. Przygotować otwór pod zlewozmywak:

A. Modele z szablonem w zestawie:

a) Po określeniu przyszłego położenia zlewozmywaka należy przyłożyć szablon do płaszczyzny blatu.

b) Używając miękkiego ołówka odrysować szablon, zachowując jak najmniejszą odległość od jego krawędzi.

c) Usunąć szablon – narysowana linia wyznacza kształt wymaganego otworu.

d) Wykonać otwór w blacie narzędziem dostosowanym do typu blatu. Cięcie prowadzić po wewnętrznej stronie narysowanej ołówkiem linii.

B. Modele bez szablonu:

a) Zmierzyć długość i szerokość komory zlewozmywaka (dla modeli prostokątnych) lub średnicę otworu (dla modeli okrągłych). Starannie nanieść wymiar na blat.

b) W miejscu przyszłego położenia zlewozmywaka, wykonać odpowiedni otwór w blacie narzędziem dostosowanym do typu blatu.

2. Odwrócić blat spodnią częścią do góry. Narzędziem dostosowanym do rodzaju materiału z którego jest wykonany blat, nawiercić otwory na kołki montażowe. Rozmieszczenie miejsc w blacie ustalić zgodnie z mocowaniami w zlewozmywaku.

UWAGA: Należy stosować kołki i śruby montażowe dostosowane do grubości i rodzaju blatu.

3. Sprawdzić poprawność wykonania otworów, następnie osadzić i wkleić kołki montażowe.

a) Przed umiejscowieniem kołków w nawierconych otworach, dokładnie oczyścić klejone powierzchnie.

b) Użyć kleju dostosowanego do typu blatu. Najczęściej stosuje się dwuskładnikowy kleje epoksydowe. Kleje charakteryzują się bardzo dobrą przyczepnością początkową, jednak całkowite związanie klejonych elementów następuje po kilkunastu godzinach (należy stosować się do zaleceń producenta kleju).

4. Przyłożyć zlewozmywak do przygotowanego otworu w blacie i przed mocowaniem jeszcze raz sprawdzić poprawność wykonania otworu oraz rozmieszczenia kołków montażowych w blacie.

5. Na powierzchnię styku komory zlewozmywaka z blatem, nanieść odpowiednią warstwę silikonu sanitarnego.

6. Przymocować zlewozmywak do blatu, docisnąć używając odpowiednich zacisków np. stolarskich, następnie przykręcić za pomocą zaczepów będących w zestawie ze zlewozmywakiem oraz wklejonych wcześniej kołków.

7. Usunąć nadmiar silikonu.

8. Oddać do użytku najwcześniej po czasie przewidzianym na związanie elementów klejem epoksydowym i silikonem sanitarnym (zgodnie z odpowiednimi informacjami ich producentów).